خانه / دست نوشته ها / مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری

نویسنده: سرکار خانم هاله طایفه سقایی نماینده محترم شهر تبریز

مدیریت ارتباط با مشتری یا Customer Relationship Management که به صورت خلاصه CRM نوشته می شود، به همه فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود.

اصول مدیریت ارتباط با مشتری، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای ارتباط با مشتریان از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمانهای مختلف را بیان می‌کند.

مجموعه کاملی از فرآیندها و تکنولوژی ها برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه و دست اندرکاران کسب و کار در بازاریابی، فروش و خدمات است.
مدیریت ارتباط با مشتریان یک راهبرد تجاری جهت انتخاب و مدیریت مشتریان برای بهینه کردن و بالا بردن ارزش شرکت و همچنین فروش در دراز مدت است. مدیریت ارتباط با مشتری یک نظام اطلاعاتی یک پارچه است که برای برنامه ریزی، زمان بندی و کنترل فعالیت های قبل و بعد از فروش سازمان و با هدف توانمند سازی مشتریان جهت تعامل با سازمان از طریق ابزارهای متعددی چون وب سایت، تلفن و غیره به کار می رود.

نرم افزارهای crm متعددی در بازار وجود دارد که می تواند در ساماندهی اطلاعات مشتریان و افزایش فروش به شما کمک کند.
چنانچه فعلا قصد خرید این نرم افزار را ندارید می توانید به طور ابتدایی کارهای زیر را انجام دهید تا نظم و یکپارچگی بیشتری داشته باشید.

برای خود فرمی تهیه کنید و در آن مشخصات کامل مشتری شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس و اطلاعاتی در مورد سفارش های داده شده درج کنید.

نکته بسیار مهمی که می تواند در پیگیری های بعدی و فروش دوباره شما کمک کند نوشتن اخلاق و به عبارتی نوشتن نکاتی است که از دید مشتری مهم بود و توجه زیادی به آن کرده بود. مثلا برای یک نفر گرفتن تخفیف خوب اهمیت دارد و برای کس دیگر کیفیت و بسته بندی و ارسال سریع در اولویت است. ممکن است فردی اخلاق تندی داشته باشد و نفر دیگر باحوصله و ملایم رفتار کند.

نوشتن این نکات می تواند در پیگیری های بعدی که باید انجام دهید و لازمه نگهداشتن مشتری است کمک زیادی به شما بکند و بدانید با چه ادبیات و لحنی با مشتری صحبت کنید بهتر است و نتیجه می دهد.

راه های ارتباطی:
شماره تماس و تلگرام: 09143075142
آدرس کانال تلگرام:
? @tajeranejavan

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *