خانه / دست نوشته ها / حمل و نقل برندینگ

حمل و نقل برندینگ

نویسنده: جناب آقای متین افکار نماینده محترم شهر تهران

خرده بارهایی که تحویل باربری می شوند، باید به خوبی بسته بندی شوند. در صورتی که به دلیل بسته بندی نامناسب خسارتی به بار وارد شود، به عهده فرستنده است.
به هزینه حمل و نقل خرده بار از انبار تامین کننده تا گاراژ باربری، کرایه شهری گفته می شود. این مبلغ معمولا پس کرایه می شود (یعنی در بارنامه قید می شود و در مقصد از مشتری دریافت می شود)
اما در مواردی هم عرف این است که کرایه شهری را قبل از ارسال و روی فاکتور از مشتری دریافت می کنند (مثل بازار بزرگ تهران). بنابراین لازم است در این زمینه با تامین کننده هماهنگ باشید و مسئله کرایه شهری را فراموش نکنیم و گر نه ممکن است مجبور شوید این وجه را از جیب بپردازید.

انتخاب شرکت باربری به چند پارامتر بستگی دارد:

  • درخواست مشتری: اگر مشتری تاکید می کند که بارش با باربری خاصی ارسال شود، تمام تلاشتان را بکنید که با همان باربری جنس را بفرستید. ممکن است مشتری با آن باربری آشنایی داشته باشد و با او ارزان تر حساب کنند یا دفتر آن باربری درشهر مقصد به دفتر او نزدیک تر باشد و یا هر دلیل دیگر. مثلا ممکن است برای برخی شهرهای کوچک، تنها یک یا دو شرکت باربری ماشین مستقیم داشته باشند.
  • انتخاب تامین کننده: تامین کننده ها هم بنا به تجربه قبلی و همچنین موقعیت جغرافیایی انبارشان، راحت تر هستند که با برخی باربری های خاص کار کنند و معمولا عوض کردن نظرشان در این مورد کار سختی است.
  • انتخاب شما: در بارنامه باربری های مختلف (روی برگه یا پشت آن)، شهرهایی که به آنها ماشین مستقیم دارند، درج می شود. همچنین می توانید با دفتر باربری تماس بگیرید و بپرسید که برای شهر مقصد ماشین دارد یا خیر. توجه کنید که باید اینگونه سوال بپرسید که: آیا خرده بار مثلا قزوین هم می برید؟ به این ترتیب می توانید باربری مناسب را پیدا کنید.
  • باربری های برند: بعضی از شرکت های حمل و نقل مثل باربری وطن بسیار مشهور و قوی هستند. اگر امکان حمل با این باربری ها را داشتید، حتما این کار را انجام دهید. چون هم سریع تر هستند و هم دقت بیشتری دارند. الیته طبیعتا کرایه بیشتری هم دریافت می کنند.

راه های ارتباطی:
شماره تماس و تلگرام: 09126131699
کانال تلگرام:
? t.me/afkararad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *