خانه / فایل های صوتی / قراردادهای تجارت

قراردادهای تجارت

نویسنده: سرکار خانم متین نورالدین نماینده محترم شهر مشهد

در مطلب قبل، مواردی که در عقد قرارداد در تجارت، حائز اهمیت است خلاصه وار بیان شد که به شرح زیر است که مبحث کیفیت محصول به تفصیل توضیح داده شد.

  • کیفیت محصول
  • قیمت محصول
  • حمل و نقل
  • زمان آماده سازی سفارش

امروز در مورد قیمت محصول توضیحاتی بیان خواهیم کرد.
یکی از مهمترین عوامل در عقد قرارداد تجارت، توجه به بندهایی است که در مورد قیمت محصول در آن ذکر می شود.

امروزه، بازار کشور و جهان، به گونه ای است که نوسان زیادی در قیمت به چشم می خورد. حال این نوسان، می تواند ناشی از تغییرات عرضه و تقاضا محصول می باشد و یا ناشی از نرخ مبادلات ارزی.
هر کدام از این عوامل می تواند تغییران آنی و لحظه ای در هر نوع محصول ایجاد کند. در نتیجه باید در عقد قرارداد توجه ویژه ای به آن داشت.
برخی تامین کنندگان، برای آنکه ضرری از این نوسانات نبینند، معمولا قیمتی که ارائه می دهند، با حاشیه اطمینان بالایی است که مقادیر ریسک را پوشش دهد.
اما این روش در بازار رقابتی امروزه، مفید نیست، زیرا اگر قیمت ارائه شده، کمی بالاتر از قیمت های روز بازار باشد، قاعدتا مشتری خرید خود را از شخص و یا شرکت دیگر که قیمت مناسبتری دارد، انجام می دهد.
در نتیجه در عقد قرارداد می توان به روشهای زیر عمل کرد.
اگر در زمان عقد قرارداد، پیش پرداخت از مشتری دریافت کردید، به منزله آن است که باید قیمت همان روز را محاسبه کنید و این قیمت در قرارداد ذکر خواهد شد و اگر در زمان آماده سازی محصول، قیمت بالا رود، ضرری به خریدار وارد نخواهد شد.
باید در نظر داشته باشید، واریز پیش پرداخت، تنها به منزله تایید خرید نیست. بلکه به منزله تایید تمام بندهای قرارداد توسط مشتری می باشد.
اگر مشتری در زمان عقد قرارداد، هزینه ای را به عنوان پیش پرداخت واریز نکرد، بندی در آن ذکر کنید که قیمت نهایی محصول، در زمان سفارش و فاکتور مشخص می شود. (روز واریز وجه)

راه های ارتباطی:
تلفن تماس و تلگرام: 09163521910
آدرس کانال تلگرام:
? t.me/ARAD_business

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *